+38 044 338 00 43
До сайту університету

Студентам: цікаві і корисні сайти

Топ 10 сайтів для студента

Топ 10 корисних сайтів для навчання, які допомагають студентам під час підготовки до семінарів, дослідженні нових тенденцій в науці та просто для того, щоб "бути в курсі".

1) Сoursera – один із найпопулярніших сайтів для онлайн-освіти. Цей ресурс використовують майже усі мої одногрупники. Тут представлені не тільки окремі лекції, а повноцінні курси від провідних вищих навчальних закладів з усього світу. Я вчуся на маркетолога, тому особливо корисні для мене були напрями "Стратегія маркетингу", "Цифрова аналітика в маркетингу" та "SMM". Вчитися на цій платформі дуже зручно, адже до кожного курсу надані відеолекції з субтитрами, текстові конспекти, а також є можливість перевірити себе за допомогою тестів та підсумкових іспитів.

2) Edx – ще одна платформа з онлайн-курсами в різних галузях знань. Тут також є безкоштовний доступ до лекцій та всіх матеріалів до них. Вчилася на Edx, коли готувалася до складання екзамену з англійської мови – IELTS. На платформі є чудовий курс "IELTS Academic Test Preparation", пройшовши який, я отримала оцінку 7.0. Тому раджу усім, хто планує складати міжнародні екзамени з англійської мови (на сайті, до речі, також є матеріал для TOEFL), звернути увагу на ресурс, адже це реальна можливість отримати безкоштовну ґрунтовну підготовку.

3) Prometheus – український варіант Сoursera. Тут є такі корисні курси як "Підприємництво. Власна справа в Україні", "Фінансовий менеджмент", "Комунікаційні інструменти для побудови репутації" та ін. Наповнення платформи особливо відповідає запитам українського споживача. До того ж лекції читають викладачі провідних університетів: КНУ, КПІ та Києво-Могилянської академії.

4) 4brain – оригінальний ресурс, на якому представлені не базові університетські курси, а саме той матеріал, що необхідний для розвитку навичок та умінь. Разом з подругою проходила на цій платформі заняття з тайм-менеджменту, швидкочитання й сторітеллінгу. Курси дали, справді, гарні результати, адже їх акцент був поставлений на розвитку здібностей за допомогою тестів, ігор та вправ.

5) Udemy – ресурс, на якому можна знайти якісний платний контент для вивчення різноманітних дисциплін. У порівнянні з Сoursera, курси на ньому менш академічні, але досить корисні для розвитку навичок, оскільки лекції читають практики й професіонали своєї сфери. Кількість матеріалу величезна, і мені іноді складно визначитися з вибором, адже хочеться все й відразу. Але потрібно бути максимально дисциплінованим, щоб вивчити предмет до кінця, оскільки тут немає чітких дедлайнів або графіку занять.

6) TED – напевно немає такого студента, який ще не чув про конференції TED. Це один з моїх найулюбленіших ресурсів, де всього за 15-20 хвилин я можу дізнатися про якесь цікаве відкриття або унікальну сучасну ідею. Про свої досягнення й результати роботи розповідають експерти у сферах освіти, бізнесу, науки, технологій та психології. Захоплюючі лекції допомагають мені вивчати англійську й знаходити цікаві ідеї для своєї роботи та навчання.

7) Khan Academy – один з найвідоміших освітніх проектів. Лекції зібрані на ньому у форматі YouTube-відео. Тут не просто об'єднані окремі курси від викладачів, а всі базові предмети як зі шкільної, так й університетської програм навчання. Для мене ресурс став чудовим доповненням до вивчення мікро- й макроекономіки на першому курсі. Формат відеолекцій з докладним поясненням матеріалу допоміг розібратися у всіх складних моментах та відмінно скласти іспити.

8) FutureLearn – ще одна онлайн-платформа, яка дає можливість безкоштовно пройти курси від провідних британських і світових університетів. Мені подобається, що на сайті зібрані цікаві тематичні курси, які розбиті по категоріям з можливістю вибору специфічного розділу, де я відчуваю брак знань. Одним з найбільш корисних матеріалів для мене став "Bookkeeping for Personal and Business Accounting", що допоміг розібратися як правильно керувати фінансами в особистих та ділових цілях.

9) Academic Earth – сайт, на якому можна пройти повний курс лекцій для бакалаврів й магістрів від найкрутіших університетів світу. На цій платформі можна отримати якісну безкоштовну освіту від викладачів Оксфорда, Стенфорда, Гарварду, Берклі. Однією з цікавих опцій для мене стали плейлисти, де в одній загальній темі зібрані курси з різних дисциплін. Наприклад, в Money Makes the World Go Round об'єднані лекції про поведінкову психологію, вплив грошей на життя людини, їх фінансову силу.

10) ВУМ-online – українська онлайн-платформа громадянської освіти. Мене дуже зацікавив цей проект, оскільки його мета – це дати можливість усім зацікавленим українцям отримати знання, що необхідні для розвитку громадянських компетенцій, що в кінцевому підсумку призведе до якісних змін в українському суспільстві. Тут я знайшла навчальні курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, активістів і практиків соціальної сфери. Особливо привернули мою увагу теми лекцій, пов'язані з економічним розвитком українського суспільства й соціального підприємництва.

Представляємо добірку цікавих сайтів для молоді

  • «Studway». На сайті представлено багато інформації про студентство, подорожі, можливості для розвитку та новини української молоді. Є розділи з корисними порадами та мотивацією.
  • «Я, студент». Електрона версія глянцевого молодіжного журналу, який наразі єдиний в Україні. На сайті представлені цікаві статі про навчання, а також багато корисної інформації.
  • «Вища освіта». Інформаційно-аналітичний портал про вищу освіту в Україні та за кордоном. Представлена актуальна інформація про ЗВО України.
  • «Студентська республіка». Всеукраїнська молодіжна громадська організація. На сайті представлена інформація щодо проведення Міжнародної програми «Студентська республіка», головною метою якої є формування та підготовка молоді до дорослого житті.
  • «СтудЮА». Незалежний портал студентських самоврядувань та громадських об’єднань. На сайті представлена різноманітна інформація щодо навчання, а також новини сьогодення.
  • «Освітній портал™». На сайті можна знайти інформацію про освіту в Україні та за кордоном. Окрім новин є корисна інформація для абітурієнтів та студентів.
  • «UA». На сайті представлена корисна інформація для студентів, що планують отримати престижну освіту, мандрувати світом та побудувати успішну кар’єру.
  • «Uastudent.com». Інтерактивний блог, де студенти мають безкоштовний доступ до бібліотеки корисних матеріалів для сучасної молоді.
  • «MOnline». Досі існує мало інформаційно-розважальних проектів для молоді, незважаючи на те, що студенти складають основну аудиторію мережі Інтернет. А «MOnline» один з них.
  • «interesniy.kiev.ua». Проект, що розповідає і показує все про цікавий Київ. Його історію, визначні пам'ятки, дивацтва і цікавинки, відомі й невідомі місця, дахи, склепи та підземелля, київські фішки, історію будинків, пам'яток, відомих киян. Крім того, регулярні незвичайні екскурсії та вилазки містом. Проект створений для тих, хто давно закоханий в Місто і тих, хто тільки приїхав сюди, для тих, хто знає про нього багато і тих, у кого відкриття ще попереду.
Контакти
Навчально-наукова бібліотека

+38 044 338-00-41
Приймальна комісія

+38 044 338 00 43
+ 38 068 338 00 43
+38 093 338 00 43